Dvaro g. 15, LT-86111
Kelmė, tel. (8 427) 61 065 
tel./faks. (8 427) 61 065
kelmesmuziejus@gmail.com

Get Flash to see this player.

Muziejaus darbo laikas:
pirmadieniais – penktadieniais – 8–18 val.
šeštadienį – 11–16 val.
sekmadienį nedirbame.
 


Projekto „Kelmės dvaro sodybos svirno restauravimas ir pritaikymas muziejinei, kultūrinei ir švietimo paskirčiai“ vykdymas

Kelmės dvaro sodybos svirno restauravimą ir pritaikymą muziejinei , kultūrinei ir švietimo paskirčiai finansavo Lietuva ir Norvegija pagal Norvegijos finansinį mechanizmą.

2006 m. bendradarbiaujant Kelmės krašto muziejui su VšĮ „Kultur“ buvo parengtas investicinis projektas „Naujos muziejinės ekspozicijos įrengimas ir Kelmės dvaro pritaikymas kitoms viešosioms reikmėms“ . Tais pačiais metais parengta paraiška „ Kelmės dvaro sodybos svirno restauravimas ir pritaikymas muziejinei, kultūrinei ir švietimo paskirčiai “ EEE ir Norvegijos finansinių mechanizmų fondui.

2006 m. buvo parengtas svirno (G16K4) rekonstrukcijos techninis projektas. Projekto autorė Regina Smilgevičiūtė.

2008 m. rugpjūčio mėn. pasirašyta sutartis tarp EEE ir Norvegijos finansinių mechanizmų fondo ir Kelmės rajono savivaldybės dėl projekto vykdymo. Projekto trukmė -16 mėn. Projekto vertė 1mln.267 tūkst. litų. Projektas finansuojamas iš EEE ir Norvegijos finansinių mechanizmų fondo. Norvegijos finansiniai mechanizmai skyrė 1mln.1 tūkst. Lt, Lietuvos valstybės biudžetas -190 tūkst., Kelmės rajono savivaldybė -76 tūkst.

Projekto objektas – Kelmės dvaro svirnas – yra kultūros paveldo objektas, įtrauktas į Kultūros vertybių registrą. Bendras projekto tikslas – gyvenimo kokybės ir turistinio patrauklumo didinimas Kelmės rajone. Projekto tikslas : viešųjų kultūros, švietimo ir turizmo paslaugų įvairovės ir prieinamumo didinimas Kelmės rajone, restauruojant Kelmės dvaro sodybos svirną ir pritaikant jį muziejinei, kultūrinei ir švietimo paskirčiai.

Projekto pareiškėjas yra Kelmės rajono savivaldybės administracija. Objekto savininkas – Kelmės rajono savivaldybės taryba, valdytojas – Kelmės krašto muziejus.

Projektą vykdė darbo grupė, sudaryta iš Kelmės rajono savivaldybės ir Kelmės krašto muziejaus darbuotojų. Projekto vadovas - V. Kizis, nariai D. Žalpienė, A.Dambrauskas ir E.Sinkevičius. Dvaro svirno restauravimo darbus atliko UAB „Telšių meistras“.

Vykdant projektą buvo konservuotas ir restauruotas dvaro sodybos svirnas (plotas 280kv.m ir 1135 kub.m), įrengtos fondų saugyklos bei edukacinių užsiėmimų klasė, sutvarkyta teritorija prie svirno įrengiant lauko akmenų 58,9 kv.m aikštelę. Svirno patalpose įrengtoje edukacinėje klasėje vyks etninės kultūros praktiniai edukaciniai užsiėmimai, edukacinių programų renginiai , žemaičių tradicinių vasaros amatų kursų mokymų užsiėmimai. Teritorija prie dvaro svirno tapo tinkama vieta etninės kultūros šventėms ir renginiams organizuoti.Copyright © 2009 Kelmės dvaro sodybos SVIRNAS adm zone. Sprendimas: V studija